PRETRAGA SAJTA: RSS

Ranije sudije Ustavnog suda


SUDIJE USTAVNOG SUDA SRBIJE 2007 – 2016.





SUDIJE USTAVNOG SUDA SRBIJE 1963 – 2007.

1. Mirko Đukić 26.06.1963 – 30.06.1967.

2. Drago Dragojević 26.06.1963 – 30.06.1967.

3. Hamzo Dževdet 26.06.1963 – 13.10.1966.

4. Ranko Šešić 26.06.1963 – 02.04.1967.

5. Janoš Šinković 26.06.1963 – 30.06.1967.

6. Vojin Bajović 26.06.1963 – 25.10.1975.

7. Jela Stojanović 26.06.1963 – 31.07.1971.

8. Bosa Cvetić 26.06.1963 – 31.07.1971.

9. Živan Dimitrijević 26.06.1963 – 01.08.1971.

10. Aleksandar Atanacković 26.06.1963 – 01.08.1971.

11. Blažo Ljutica 06.05.1965 – 31.07.1971.

12. Milivoje Kovačević 06.05.1967 – 07.05.1969.

13. Dragoje Đurić 01.07.1967 – 25.10.1975.

14. dr Jožef Matković 06.05.1967 – 25.10.1975.

15. Isa Rešad 06.05.1967 – 24.10.1975.

16. Momčilo Milovanović 07.05.1969 – 14.06.1974.

17. dr Dimitrije Kulić 01.08.1971 – 14.02.1974.

18. dr Miodrag Trifunović 01.08.1971 – 06.05.1974.

19. dr Josif Trajković 15.07.1971 – 19.07.1979.

20. Miodrag Stevović 15.07.1971 – 31.12.1979.

21. Prof. dr Nikola Stjepanović 15.07.1971 – 31.12.1979.

22. Vladan Bojanić 06.05.1974 –10.06.1982.

23. Aleksandar Jovanović 06.05.1974 – 10. 06. 1982.

24. Abdul Redžović 04.12.1974 – 31.12.1982.

25. Halil Fejzulahu 24.10.1975 – 1975.

26. dr Luka Dragojlović 24.10.1975 – 28.12.1983.

27. Lukaj Adem 01.01.1977 – 31.01.1985.

28. Vera Petrić 01.02.1977 – 31.01.1985.

29. Simeon Zatezalo 07.12.1979 – 16.12.1986.

30. Dušan Ružić 01.02.1979 – 23.06.1987.

31. Radošin Rajović 07.12.1979 – 31.10.1987.

32. prof. dr Pavle Nikolić 07.12.1979 – 31.12.1987.

33. Miladin Šakić 30.12.1982 – 01.11.1987.

34. Miodrag Rajković 01.06.1982 – 06.01.1984.

35. Prof. dr Najdan Pašić 14.10. 1984 – 23.06.1987.

36. prof. dr Radoslav Ratković 12.4.1984 – 18.10. 1984. i 7.11.1986 – 21.06.1989.

37. prof. dr Zlatija Đukić 01.06.1985 – 30.05.1991.

38. Nikola Pavić 01.06.1985 – 31.05.1991.

39. Muljhadža Zija 01.07.1985 – 30.05.1991.

40. dr Arpad Horvat 01.07.1987 – 30.05.1991.

41. Radiša Bogdanović 28.12.1987 – 31.12.1998.

42. Bogoljub Vuković 28.12.1987 – 30.05.1995.

43. Đurđe Seničić 3.06. 1988 – 26. 06. 1990.

44. Dragoljub Ćosić 01.06.1988 – 30.05.1991.

45. Miloš Sinđić 26.05.1988 – 30.05.1991.

46. Miodrag Bogdanović 26.06.1990 – 31.12.1995.

47. Balša Špadijer 26.06.1990 – 7.08.1990.

48. Ratko Butulija 30.05.1991 – 25.12.1996.

49. Slobodan Vučetić 1.06.1991 – 20. 06. 2002.

50. prof. dr Aleksandar Ivić 01.06.1991 – 04.11.1991.

51. Ljubomir Popović 01.06.1991. - 15.10.2004.

52. Verona Adam Bokroš 19.06.1991. - 8.12.2007.

53. Đuro Svorcan 01.07.1991 – 12.06.2001.

54. Spasenija Babović 16.01.1997 – 14.02.2001.

55. Tefik Lugići 01.02.1997 – 14.02.2001.

56. dr Srđan Đorđević 20.06.2002. -  30.09.2005.

57. dr Milutin Đuričić 20.06.2002. - 8.12.2007.

58. dr Bosa Nenadić 20.06.2002. - 8.12.2007.

59. Mirjana Rašić 20.06.2002. - 2004.

60. Branka Ćurčija 20.06.2002. - 8.12.2007.

61. mr Svetozar Čiplić 20.06.2002. - 8.12.2007.

62. Dragica Marjanović 1.12.2005. - 8. 12. 2007.


• Na vrh stranice